Gergely-napi Művészeti Fesztivál 2024

Kárpáti János Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola

XVII. GERGELY-NAPI MŰVÉSZETI FESZTIVÁL 2024

2024. március 9-én rendezte meg iskolánk a XVII. Gergely-napi Művészeti Fesztivált. A fesztiválra ebben az évben 28 intézmény 655 tanulója nevezett.

A gyerekek néptánc, népdaléneklés, vers-és prózamondás, drámajáték, képzőművészet és iparművészet kategóriában mutathatták be tudásukat.

A rendezvényt Gál Lajos, Gyenesdiás nagyközség  polgármestere nyitotta meg. Utána az iskola tanulói idézték fel a Gergely-járás szokását. Ezután vette kezdetét a fesztivál a különböző helyszíneken.

A néptánc szünetében Magyar Ferenc, a Nagykanizsai Tankerületi Központ vezetője adta át a díjakat a képző és iparművészet kategóriában küldött alkotások díjazottjainak.

A fesztivál legfőbb célja a 20 évvel ezelőtti indításkor is és most is az volt, hogy felébressze a művészetek iránti érdeklődést a gyermekekben, a megmérettetés mellett bemutatkozási-fellépési lehetőséget nyújtson számukra.

A népdal, néptánc, drámajáték, vers- és prózamondás, képző- és iparművészet értékeinek átemelése a XXI. század gyermekeinek mindennapjaiba, a hagyományőrzés, a tradíciók ápolása igen nehéz feladat, nagy kihívást jelent- de nem lehetetlen feladat. Reméljük, ezt a fesztivál sikere is alátámasztja.

A fesztivál  szakmai zsűrije, akik az előadásokat, produkciókat, alkotásokat értékelték:

Vers és prózamondás

Kulcsárné Fullár Melinda magyar szakos tanár, a Pro Cultra díjas Helikon Versmondó Kör vezetője

Kalapos István televíziós szerkesztő-műsorvezető

Néptánc

Török Sándor néptáncpedagógus

Horváth Győző Ungaresca Táncegyüttes vezetője, néptáncpedagógus

Drámajáték

Szabóné Fehér Hajnalka szakvizsgázott drámapedagógus, tanító

Tóth-Kiss Hajnalka színjátszó rendező, vizuális nevelőtanár, festőművész

Ipar és képzőművészet

Baranyai Zoltánné művészetoktatási szakértő